Bu sayfa halen yapım aşamasındadır ve her an güncellenmektedir. Dolayısıyla lütfen sıklıkla kontrol ediniz.

Muzaffer kanaan’ın web sayfasına

hoşgeldiniz

İletişim:

 

Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kanaan

Erciyes Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi

Mekatronik Mühendisliği Bölümü

Kayseri 38039 TÜRKİYE

E-mail: mkanaan@erciyes.edu.tr

 

Biyografi

 

Muzaffer Kanaan, 1974 doğumludur. Elektrik-Elektronik Mühendisliği  Lisans diplomasını 1994 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden almıştır. Bunu müteakip, ABD’de New Jersey Institute of Technology’den Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesini 1996 senesinde almış, 2008 yılında yine ABD’de Worcester Polytechnic Institute’dan da yine aynı alanda doktora derecesini almıştır. Doktora araştırmalarının konusu ise bina içi kablosuz şebekelerde yer tespit (indoor geolocation) problemidir.

 

Doktora çalışmaları esnasında tam zamanlı olarak Verizon firmasında 11 yıl boyunca telekomunikasyon sektöründe ar-ge çalışmaları ve proje yöneticiliği yapmıştır. Bu çalışmalar çeşitli yayınlar ve ABD patent dairesinden alınan iki patent ile belgelenmiştir. Ağustos 2009 tarihinden bu yana Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde görev yapmaktadır.

 

Genel uzmanlık alanı kablosuz teknolojiler olup, şu anda bu teknolojilerin gezgin robot sistemlerine uygulanması konusunda çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürmektedir.