Staj Başvuru İşlemleri

STAJ BAŞVURU İŞLEMLERİ

Önemli not: Bu prosedür başlamadan önce firmadan staj için kabul alınacak, aşağıdaki adımlar ondan sonra atılacaktır.


1. Staj Başvuru formları temin edildikten sonra bu formun firma tarafından doldurulması sağlanacaktır. Ardından firmanın doldurmuş olduğu belge staj komisyonu hocalarına onaylatılacak.
2. Fotokopiciden Staj beyannamesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, başvuru formu alınacak. Daha sonra bu evraklarla birlikte öğrenci işlerine gidilecek.
3. Staj başlangıç tarihleri öğrenci işlerinden öğrenilecektir.
4. Başlangıç tarihleri haricinde staja başlamak yasaktır. Bu konu başvuru yapılacak firmaya özellikle belirtilmelidir. Problem olması halinde staj komisyonu firma ile görüşebilir.
5. Yukarıda bahsedilen prosedür, staj başlangıç tarihinden 20 gün öncesi ile beş gün öncesine kadar yapılmalıdır. Örneğin 16 Haziran’da başlayacak staj için 27 mayıs ve 11 haziran arasında başvurular yapılmalıdır.
6. Eğer öğrenci iki staj yapacaksa bu stajlar arasında süre olmamalıdır.Staj konusundaki yazışmaların sağlıklı yürümesi ve öğrencilere gerekli bilgi akışının sağlanması amacıyla aşağıdaki prosedürün uygulanmasına staj komisyonu tarafından karar verilmiştir:

1. Öğrenciler, başvuru yaptıkları firmadan staj kabul yazılarını “Erciyes Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Başkanlığı”na hitaben alacaklardır. Şayet kabul yazısı posta ile gönderiliyor ise, yazıların mutlaka aşağıdaki adrese gönderilmesi bizzat öğrenci tarafından sağlanmalıdır:

Erciyes Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi

Mekatronik Mühendisliği Bölümü Başkanlığı

Talas Yolu Melikgazi 38039 – KAYSERİ

2. Gelen yazılar, Mekatronik Mühendisliği Bölüm Sekreterliği’ne gelecek ve ilgili dönemdeki final sınavlarının bitimine kadar orada muhafaza edilecektir. Gelen yazıları takip etmek öğrencilerin sorumluluğudur. Final sınavlarının bitimine kadar alınmayan staj kabul yazıları bölüm sekreterliği tarafından imha edilecektir.

3. Öğrenciler, gelen yazılarını bölüm sekreterinden kimlik göstererek, imza karşılığı alacaklardır.